چطور درد قطع رابطه را کم کنیم؟

0

بیرون آمدن از یک رابطه کار بسیار سختی است و سخت تر از ان هم التیام درد قطع رابطه است.

 

در این مقاله پیشنهاداتی برای شما که به تازگی رابطه ای را پایان داده اید، آورده ایم تا از درد و اندوه شما تا حد ممکن بکاهیم.

 

قطع رابطه شکست نیست.

 

پایان دادن به رابطه ای را شکست در زندگی خود ندانید. قطع رابطه به این معنا نیست که کار شما دیگر تمام شده است. بلکه حالا شما فرصتی جدید بدست آورده اید. این فرصت جدید شاید همان چیزی را به سمت شما هدایت کند که همیشه آرزویش را داشتید.

 

گذشته تمام شده است

 

دیگر گذشته را رها کن و به آینده خودت بچسب. چون در گذشته اتفاقی بد مثل قطع رابطه را تجربه کرده ای، قرار نیست که در اینده هم زندگیت بد باشد. بیشتر افراد بعد از جدایی و قطع رابطه، همچنان در گذشته ای که دیگر وجود ندارد، زندگی می کنند و همه افکار خود را خرج کسی می کنند که دیگر در زندگیشان حضور ندارد. شما برای بهبودی از درد قطع رابطه، باید فکر کنید که از زندگی خود چه می خواهید و خواسته های خود را روی کاغذ بنویسید.

 

 

 

هیچ چیز اتفاقی نیست.

 

همه چیز در این دنیا نظم دارد و هیچ چیزی اتفاقی نیست حتی قطع رابطه شما هم علتی دارد. شاید ما علت آن را نمی دانیم ولی این به این معنی نیست که این اتفاق، بد است و به ضرر ما تمام شده است. تک تک اعمال، لحظات و افکار و حوادث دور و بر ما برای این هستند که ما را یک پله بالاتر ببرند و ما بیشتر رشد کنیم. پس سعی کن یاد بگیری که حوادث را با آغوش باز در آغوش بگیری و قدردان آنها هم باشید.

 

قطع رابطه دوطرفه است.

 

بدانید که شما هم در این جدایی سهمی داشته اید. هیچ وقت خودتان را مظلوم و بی تقصیر تصور نکنید! باید هر دو طرف مسئولیت سهم خود در قطع رابطه را به طور مساوی به عهده بگیرند. و اصلا هم مهم نیست که کدام طرف بیشترین اشتباه را مرتکب شده است.

 

نکته: باید شما از تجربیات گذشته خود درس بگیرید. از این به بعد در تمام روابط خود سعی کنید که کاملا آگاه و هوشیار باشید تا دوباره اشتباهات گذشته تکرار نشوند.

 

اگر اشتباهی را دوباره مرتکب شوید، پس ان تجربه گذشته شما به چه درد شما می خورد؟

 

از درسهایی که از آن رابطه قبلی خود گرفتید، متشکر باشید. فرد مقابل خود را هم به عنوان معلمی بدانید که زندگی جلوی شما قرار داده تا چیزهای ارزشمندی را به شما بیاموزد. پس باید به این معلم احترام بگذارید.

 

امیدواریم این مقاله توانسته باشد کمکی کوچک در کاهش درد و اندوه قطع رابطه شما داشته باشد. خواهش می کنیم با امتیاز دادن به این مطلب از ما حمایت کنید. اگر نظری درباره نکات گفته شده دارید یا نکته دارید که میخواهید اضافه کنید، در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: گوگل!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.