7 قدم برای داشتن دندان های زیباتر و درخشان تر

0

مسواک منظم، اساس دندان های زیبا

با مسواک زدن، باقیمانده غذا را تمیز میکنید و دیگر باکتری ها نمی توانند تغذیه کنند. در نتیجه دندان های شما تمیز و نفستان نیز تازه می شود. سعی کنید از خمیر دندان فلوراید دار استفاده کنید. چون فلوراید باعث تقویت دندان های شما می شود. البته برای نتیجه گرفتن، مسواک زدن شما حداقل باید دو دقیقه طول بکشد.

نخ دندان روزانه فراموش نشود

نخ دندان باکتری هایی را که مسواک نتوانسته است از بین ببرد، نابود می کند. حتما روزانه از نخ دندان استفاده بکنید، چون این باکتری ها باعث بیماری های لثه و دندان می شوند. دندان پزشکان توصیه میکنند که روزانه دو بار از نخ دندان استفاده کنید.

 

از دندانپزشک نترسید

Picture3-compressed-1

اصولا باید هر شش ماه یکبار به دندانپزشک بروید تا اگر مشکلی بود، در همان مراحل اولیه تشخیص و درمان بشود. خودتان نیز همیشه دندان و لثه های خود را بررسی کنید تا اگر زخمی ، ورمی یا خونریزی وجود داشت، متوجه شوید و به دندانپزشک بروید.

دندان سالم با خوردن غذاهای سالم

لبنیات، کلم و ماهی سرشار از کلسیم هستند و باید در غذاهای شما جایی برای ان ها باشد. همچنین مرکبات هم زیاد مصرف بکنید. چون کلسیم استخوان های شما را تقویت می کند و ویتامین های مرکبات هم لثه های شما را تقویت می کنند.

سعی کنید تا حد امکان غذاهای شیرین و چسبنده کمتر استفاده کنید. چون باکتری ها از این ها تغذیه می کنند و اسیدی تولید می کنند که باعث سوراخ شدن دندان های شما می شود. حتما پس از مصرف شیرینی جات هم سریعا مسواک بزنید و یا لااقل آب در دهان خود بگردانید.

 

سیگار کشیدن ممنوع

stop-smoking

بیماری لثه در افراد سیگاری 4 برابر بیشتر است که بسیار تاسف آور است. سیگار عوارض زیادی دارد که کمترین آن ها بد بو شدن تنفس شما و زردی دندان ها است.

سفید کردن دندان ها

اگر توسط پزشکی متخصص این کار را انجام دهید، هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. سفید کردن دندان ها باعث زیبایی شما می شود.

استفاده از محصولات سفید کننده برای لکه های کوچک مفید است و محصولات سفید کننده قوی تر هم برای دندان های زرد کاربرد دارد.

عمل زیبایی 

اولین چیزی که افراد در ارتباطات از یکدیگر می بینند، لبخند یکدیگر است. داشتن دندان های کج و لک دار و افتاده و زرد تاثیری منفی بر اعتماد به نفس شما خواهد داشت.

می توانید از ارتودنسی برای صاف کردن دندان هایتان استفاده کنید. یا می توانید از فنر و روکش برای بهبود ظاهری و از بین بردن لکه ها بهره ببرید.

این انتخاب شماست که لبخندی زیبا با دندان هایی سفید و درخشان داشته باشید یا نه

مطالب مشابه

درمان جوش صورت(خلاصه و مفید)

رفع بوی بد بدن و زیر بغل با رعایت این چند نکته ساده

ترفند های رژیم غذایی سالم برای درمان بیماری قلبی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.