دانلود کتاب دریا اثر جان بنویل

0

کتاب دریا| جان بنویل، در این رمان درخشان که در مورد عشق، فقدان و قدرت غیرقابل پیش بینی حافظه است، شخصیت اصلی داستانش یعنی مکس موردن را به ما معرفی می کند؛ مرد ایرلندی میان سالی که به شهر ساحلی دوران تعطیلات تابستانی کودکی اش بازگشته است تا با غم از دست دادن همسرش کنار آید.

یکی از دلایل برای دانلود کتاب دریا اینست که پُر از جزئیات است. تصور کنید پیک‌نیک رفته‌اید و قرار است توصیفش کنید. جان بنویل وقتی در کتابش از پیک‌نیک می‌نویسد، از برجستگی‌های صندلی چرمی ماشین و آسفالت خیابان شروع می‌کند، از خانم گریس می‌نویسد که کنارش نشسته و بوی عرقش را باد به مشامش می‌رساند، از بعدازظهر بارانی و مرطوب‌ و از مسیر جاده می‌گوید‌، از غذاهایی که با خود آورده بودند، از بوی کاج و علف و سرخس زیر پایشان، از دختر جوان کلوئه که راوی ایرلندی چند ملخ را برای آرام‌کردنش در قوطی گذاشته و فرومی‌برد در پارافین و آتش می‌زند، کلوئه هم کباب‌شدنشان را تماشا می‌کند و سرگرم می‌شود.

نویسنده‌ای را می‌شناسید که این‌طور دقیق یک واقعهٔ به‌ظاهر معمولی را شرح دهد؟

جملاتی از کتاب دریا

درست است که چیزهایی می‌ماند، عکس‌هایی رنگ‌ورورفته، تکه‌ای مو، آثار انگشت در جایی، ذراتی که توی اتاق نفس کشیده‌ایم و نفس آخرمان را در آن اتاق بیرون داده‌ایم، اما هیچ‌کدام از اینها ما نیستیم، آنچه بوده‌ایم و هستیم، تنها غباری از خاکِ مرده‌ایم. (کتاب دریا – صفحه ۹۸)

این روزها باید دنیا را خرد خرد تفسیر کنم، یک جور معالجه هومئوپاتیک است. گرچه مطمئن نیستم این معالجه کجای مرا درست می کند. شاید یاد می گیرم که باز هم بین زنده‌ها زندگی کنم. منظورم تمرین است. اما نه، این‌طور نیست. اینجا بودن معنی‌اش این نیست که جای دیگر نباشم. (کتاب دریا – صفحه ۱۵۵)

کتاب دریا را از باکس زیر رایگان دریافت کنید.

منبع: گوگل!

مطالب مشابه

کتاب صوتی داستان های کوتاه طنز ایرانی

کتاب صوتی بیگانه ای در دهکده

کتاب پی دی اف زوال فرشته

کتاب پی دی اف کشتی شکستگان

کتاب پی دی اف سرگذشت ندیمه

کتاب پی دی اف دو قرن سکوت را رایگان دریافت و مطالعه کنید

کتاب پی دی اف عادت می کنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.