در زمان مناسب آب بنوشید تا سالم بمانید

0

 

 همه ما می‌دانیم که چقدر باشگاه رفتن و کار روی سلامت جسمانی مان دشوار است. چقدر سخت است که یک برنامه غذایی را دنبال کنیم و عادات غذایی خود را تغییر بدهیم. اما می‌توانیم با یک چیز کوچک و ساده شروع بکنیم.

 

آب بنوشید

 

تنها کاری که باید انجام بدهید، نوشیدن اب است. این کار را باید در زمان مناسب و به مقدار مناسب انجام بدهید. کافیست ثابت قدم باشید.

 

نوشیدن آب را به یک عادت تبدیل کنید

 

نوشیدن آب فواید شگفت‌انگیزی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم شما آن را به یک عادت تبدیل کنید. اگرچه باید تاکید بشود که نکته مهم ثبات انجام این کار است. اگر هفته ای یک یا دو بار این کار را انجام بدهید، هیچ مزیتی نخواهد داشت. شما باید این کار را هر روز انجام بدهید. نوشیدن آب را به یک عادت تبدیل کنید تا بتوانید از یک زندگی طولانی و سالم لذت ببرید.

 

نوشیدن آب شما را از پزشک بی نیاز میکند

 

بسیاری از مردم خبر ندارند که نوشیدن آب بیماری‌های زیادی را از بدن آنها به بیرون پرتاب می‌کند. به عنوان مثال مردم ژاپن را در نظر بگیرید. شیوه برجسته آنها در مورد اب درمانی تمام متخصصان بهداشت جهانی را متحیر کرده است. بسیاری از مردم ژاپن بیش از صد سال زندگی میکنند. این به خاطر این است که آنها نوشیدن 2 لیوان آب را بعد از بیدار شدن به یک عادت در خود تبدیل کرده اند.

 

نوشیدن آب در زمان مناسب تاثیر آن را روی بدن انسان به حداکثر می رساند

 

بعد از مسواک زدن ، دهان خود را با آب غرغره کنید. این کار باعث می شود آبی که بعدا می نوشید، با فلوراید آلوده نشود؛ چون خمیر دندان حاوی فلوراید است.

 

  • تا ۵۰ دقیقه بعد از مسواک زدن از مصرف هر نوع غذا یا نوشیدنی خودداری کنید.

 

  • صبحانه را به تدریج و آرام بخورید.

 

  • بعد از صبحانه تا دو ساعت دیگر چیزی نخورید.

 

چه زمانی بهترین زمان برای نوشیدن آب است و چرا؟

 

  • نوشیدن یک لیوان آب صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب به فعال شدن اندامهای داخلی کمک می کند.

 

  • یک لیوان آب سی دقیقه قبل از غذا به هضم غذا کمک میکند.

 

  • نوشیدن یک لیوان آب درحمام از بالا رفتن فشار خون شما جلوگیری میکند.

 

  • یک لیوان آب قبل از خواب کمک می‌کند تا از سکته و حمله قلبی جلوگیری بشود.

 

می توانید به آب خود کمی لیموی تازه اضافه کنید. نوشیدن آب ولرم با لیمو می تواند بدن شما را به آرامی بیدار کند و بیرون آمدن از رختخواب را به یک تجربه لذت بخش تر تبدیل بکند.

 

یک نکته تخصصی که من توصیه می کنم، استفاده از نصف لیمو ست . اگر وزن شما زیاد است ، یک لیموی کامل پیشنهاد می شود. متخصصان به علاقه‌مندان سلامتی توصیه می‌کنند که آن را به صورت کاملاً سریع در دو یا سه قلوپ بنوشند. بعد از نوشیدن آب به همراه لیمو در حدود نیم ساعت هیچ غذایی را مصرف کنید تا فواید آن را به حداکثر برسانید.

 

فواید نوشیدن آب به همراه لیمو

 

صبح اول از همه یک لیوان آب ولرم به همراه آب لیمو بنوشید.

 

  • سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند

 

ویتامین c موجود در آبلیمو برای بهبود زخم ها لازم است . همچنین آبلیمو برای از بین بردن بلغم مفید است. آبلیمو سرماخوردگی و درد گلو را تسکین میدهد. همچنین نوشیدن آبلیمو به هنگام بیماری بسیار مهم است ، زیرا سیستم دفاعی بدن شما برای مقابله با بیماری بیش از حد کار می کند . با این حال من باید به شما اطلاع بدهم مصرف آبلیمو برای جلوگیری از بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی، توسط علم به اثبات نرسیده است . اما من آن را امتحان کردم و خبر خوب این است که جواب می دهد.

 

  • انرژی و هوشیاری را افزایش می‌دهد

 

عنصر پتاسیم لیمو به عملکرد بهتر مغز و اعصاب کمک میکند. طبق یافته های پزشکی پتاسیم باعث افزایش هوشیاری شما می شود. دانشمندان اعلام کردند که فقط یک لیمو می تواند هورمون های خوب شما را بهبود ببخشد و سطح استرس تان را کاهش بدهد. نوشیدن آب نیز در این زمینه کمک می کند زیرا مطالعات نشان می دهد که کمبود آب بدن می تواند انرژی شما را تخلیه کند و شما را دچار سستی و بیحالی بکند.

 

  • هیدراتاسیون بدن

 

اگر به درستی هیدرات شوید، سیستم شما سلول‌های چربی را نگه نمی دارد و احساس گرسنگی نخواهید داشت. بنابراین هیدراته ماندن بدن برای سلامت کامل ضروری است. اینکه بگوییم نوشیدن یک لیوان آب برای شروع روز خوب است کم لطفی است. در واقع ضروری است که به آب خود لیمو اضافه کنید.

 

لیموها، ویتامین سی زیادی دارند و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کنند و از  بدن به ویژه پوست، در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد دفاع می‌کند. افزودن آب به این معادله به سیستم شما کمک می کند تا مواد مغذی را به راحتی به سلولها منتقل بکند. همانطور که گفته شد هیدراته ماندن ضروری است . علاوه بر این ، لیمو در تنظیم سوخت و ساز بدن نیز کمک می‌کند. این به خاطر وجود محتوای فیبر پکتین لیمو است . فیبر، احساس سیری در شما به وجود می‌آورد. بنابراین به مهار اشتها کمک می‌کند و از هوس خوردن نیز جلوگیری می کند . یک لیوان آب نیز به احساس سیری شما کمک می کند . با ترکیب مواد طبیعی لیمو و آب ، روزهای خود را با یک عادت سالم شروع میکنید. این در نهایت منجر به ایجاد عادت‌های غذایی بهتری در شما می شود.

 

به گفته دکتر الکساندر اف بددو کبد بیشتر از سایر منابع غذایی نسبت به آب لیموی تازه واکنش مثبت نشان میدهد. زیرا لیمو تولید آنزیم کبد را افزایش می‌دهد. این باعث افزایش کارایی کبد در ترشح صفرا می شود که به نوبه خود به هضم و آزادسازی سموم کمک می کند.

 

آبلیمو دارای ویژگی های ادرار آور است و با تحریک ادرار به کلیه های شما کمک می کند تا آب و سموم را دفع کنند. این به طور بالقوه به افرادی که از عفونت ادراری رنج می برند، کمک کننده است.

 

سیستم گوارش و کبد شما می‌تواند توسط اسیدیته لیمو تحریک بشود. این می‌تواند به تنظیم حرکات روده و متابولیسم کمک بکند. همچنین به بدن شما کمک می کند تا مواد مغذی را بهتر جذب بکند که این به طور بالقوه منجر به کاهش وزن شما می شود.

 

خیلی‌ها می‌گویند: نوشابه بهترین است؛ اما من میگویم آب، بهترین است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.