چگونه بر ترس خود غلبه کنید و به موفقیت برسید؟( راهنمای کامل)

1

لحظه ای را در نظر بگیرید و تصور کنید که اگر ترس نداشتید، زندگی شما به چه صورتی می بود؟ اگر می دانستید که چگونه بر ترس خود غلبه کنید چه میکردید؟ تصور این که زندگی شما به طور قابل توجهی تغییر می‌یافت دشوار نیست. من معتقدم که ترس، بزرگترین مانعی است که مردم را از رسیدن به رویاهایشان باز میدارد و نمی گذارد به بهترین نسخه از خودشان تبدیل شوند.


حال سوال این است که ترس از کجا آمده است ؟ دانشمندان علوم مغز و اعصاب ادعا می کنند که انسان ها به دلیل توانایی یادگیری ، تفکر و ایجاد ترس در ذهنشان ، ترسناک ترین موجود روی کره زمین هستند. ما با تصور بدترین نتایج ممکن، خود را میترسانیم، با این فرض که داریم از خود در مقابل خطر قریب الوقوع محافظت می کنیم. شما این انتخاب را دارید که قربانی ترس و اضطراب خود شوید یا آنها را کنار زده و به شجاعت برسید. در این مقاله ، ما به ریشه اصلی ترس و چگونگی غلبه بر آن برای درک و رسیدن به توانایی های بالقوه خود خواهیم پرداخت .  
چگونه بر ترس غلبه کنیم؟

 

ممکن است غلبه برترس ، گفتنش راحت تر از عملش باشد. وقتی که ترسیده اید ، سخت است که راهی برای خروج از این حالت پیدا کنید. خبر خوب این است که شما اصلی‌ترین دلیل ترس هایتان هستید و همچنین راه حل ترس خود نیز ، خودتان هستید.


ترس خود را از طریق نوشتن شناسایی کنید.

 

write-fears 

مواقعی وجود دارد که احساس ترس می کنیم، اما نمی توانیم دلیل آن را تشخیص بدهیم. اگر ترس خود را در درون خود نگه داریم ، به ذهنمان اجازه می‌دهیم که احساسمان را کنترل کند. به منظور جلوگیری از بروز این سردرگمی اول از همه ، قبل از شروع به یادگیری نحوه کنار آمدن با ترس، ابتدا باید ترس خود را تشخیص بدهید.


 چه چیزی باعث میشود احساس ترس کنید؟

 


به جای اینکه فقط به این چیزها فکر کنید، آنها را روی کاغذ یادداشت کنید. وقتی ترس های خود را روی کاغذ می نویسید، در واقع آنها را زیر سوال می برید و سوالات ، شما را مجبور می کنند که دلیل ترس خود را تحلیل کنید. سوالات،برای تحریک ترس شما و بیرون آوردن آن به سطح ، طراحی شده اند. انجام این کار راحت نیست ، اما اگر همچنان احساسات خود را در تاریکی نگه دارید ، ترسناک تر می شوند و قدرت شما را از بین می برند.

وقتی که نوع ترس و تجربه ای را که با ترس خود مرتبط است، شناسایی کردید ، به قدرت اقدام برای تغییر آنها مسلح می‌شوید. سرانجام هر چه ترس های شما کمتر می شوند ، قدرت شما بیشتر و بیشتر می شود .

قدر شناسی را تمرین کنید.

 

 

cartoon-stick-man

 

اگر می خواهید بیاموزید که چگونه بر ترس خود غلبه کنید ، سپاسگزاری ، کلید اصلی است. طبق تجربه شخصی ، من آموخته ام چه سخت است که همزمان احساس ترس و قدرشناسی داشته باشید. در واقع این دو به معنای واقعی کلمه در تضاد با یکدیگر قرار دارند. هنگامی که در زندگی اوقات سختی را تجربه می کنید ، غرق شدن در ترس آسان است . همچنین در یک فضای پر انرژی ، زمین ماندن دشوار است .   انجام عمل سپاسگزاری به صورت روزانه به شما کمک می‌کند که در ترس خود غرق نشوید.

این بدان معنی نیست که شما هنوز نمی ترسید ، اما ضربات آن کم می شود ؛ در نتیجه به شما این امکان را می‌دهد که جنبه روشن‌تری از مبارزه را ببینید. طبق تحقیقات روانشناسی مثبت ، قدردانی به شدت و به طور مداوم باعث ایجاد شادی بیشتر می شود . قدردانی به افراد کمک می کند احساسات مثبت بیشتری داشته باشند ، از تجربه های خوب لذت ببرند ، سلامت جسمی و روانی خود را بهبود ببخشند ، با مشکلات مقابله کنند و روابطی محکم برقرار کنند.

همه می دانند که تقریبا همیشه داستانی وجود دارد که باعث ایجاد آن ترس شده است. ترس ، دوست دارد با منطق درونی شما معاشرت کند و بدترین حالت ممکن را در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیفتد ، ارائه کند. وقتی شما یاد می گیرید چگونه بر ترس خود غلبه کنید ، سپاسگزاری به شما کمک می کند تا این داستان‌های محدود را دور نگه دارید . هنگامی که سپاسگزاری را تمرین می کنید، مغز شما به جای آن چه کار نمی‌کند، به سمت آنچه در حال حاضر کار می کند، حرکت می کند.

ترس داشتن ، یک روند آینده محور است ، در حالیکه سپاسگزاری یک روند فعلی است. دفعه بعدی که ترسی سعی در فرو رفتن در سر شما را داشت، یک فکر قدرتمند را جایگزین آن بکنید.

 

کنترل انتشار ترس

 

control-your-fears

 

این مسئله بسیار عجیب است که مردم سعی می‌کنند که ترس خود را مدیریت و کنترل بکنند؛ یا تصور می کنند که در حال کنترل کردن ترس خود هستند. اما متاسفانه کنترل کردن هیچ جایی در مسیر یادگیری نحوه غلبه بر ترس ندارد. در واقع تمام کاری که آنها انجام می‌دهند: پوشاندن ترسشان با تلاش برای کنترل همه چیز است. اگر می توانید ارتباط برقرار کنید، وقت آن است که کنترل کردن را رها کنید؛ زیرا این یک جنگ شکست خورده است.

ترس، منجر به کنترل رفتار می‌شود و هنگامی که این رفتار نتیجه‌ای را که به دنبال آن هستیم به ما نمی‌دهد، ترس ما بیشتر و تشدید می شود.   تلاش برای کنترل ترس ،باعث می‌شود که شما قربانی ان شوید. در این چرخه ترس و کنترل، بسیاری از افراد احساس شکست می کنند. واقعیت این است که همیشه چیزهایی وجود دارند که بسیار فراتر از کنترل شما هستند. تنها راهی که می توانیم به نیاز کنترل خود پاسخ بدهیم این است که بپذیریم این همیشه به ما بستگی ندارد. اگرچه ممکن است تصمیمات خود را کنترل کنید ، اما همیشه نمیتوانید موقعیت هایی که تحت فشار قرار گرفته اید را کنترل بکنید و همچنین نمی توانید واکنش دیگران را کنترل کنید. تنها چیزی که شما بر آن کنترل دارید، دنیای درونی شماست و اینکه چطور تصمیم میگیرید به محیط خارجی خود پاسخ بدهید.

دفعه بعدی که خود را در تلاش برای کنترل همه چیز دیدید، قدم به عقب بگذارید و از خود بپرسید: از چه میترسی؟ شروع به کنجکاوی در مورد اینکه چه افکاری ترس شما را ایجاد می کنند،بکنید. کنجکاوی و ترس دوست ندارند با هم زندگی کنند. هنگامی که یکی را رها کنید،دیگری به داخل دعوت می شود که به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه از ترس خلاص شوید. آزادی واقعی ناشی از رها سازی کامل کنترل است.  هنگامی که قادر به انجام این کار شدید،روند رهاسازی ترس های خود را نیز شروع کرده‌اید.

 


از اظهارات مثبت استفاده کنید

 

think-positive

 


 

با تایید های مثبت می توان تقریباً با هر الگوی فکری منفی مقابله کرد.   وقتی که می خواهید یاد بگیرید چگونه بر ترس خود غلبه کنید، این می تواند برای شما بسیار مفید باشد. استفاده از اظهارات مثبت برای کمک به چالش کشیدن ترس شما، میتواند به بازآموزی مغز شما کمک کرده و ترس های شما را به عنوان جملات قدرتمند بازنمایی کند.

طبق تحقیقات، شما می‌توانید ضمیر ناخودآگاه خود را به گونه‌ای آموزش بدهید که به شما کمک کند دقیقاً همان چیزی را که در زندگی می خواهید، جذب کنید. به جای اینکه بگویید: من از انجام این کار میترسم، چون ممکن است شکست بخورم؛ در آینه نگاه کنید و با خود بگویید: من برای این کار آماده هستم؛ آماده هستم و شکست نخواهم خورد. هر چه بیشتر از تایید های مثبت استفاده کنید، قوی تر می شوند. بهترین راه برای لغو یک باور منفی، توسعه مشابه مثبت آن است. به معنای واقعی کلمه، یک فکر لازم است که بارها و بارها تکرار شود تا شما را در مسیر تبدیل کل زندگی خود قرار بدهد.


 هر روز کاری انجام دهید که شما را بترساند

 

rosie-riveter-vector-illustration-international-womens

 
 
 

زندگی کردن در منطقه امن شما را به هیچ کجا نمی رساند و مطمئناً به شما کمک نمی کند یاد بگیرید چگونه بر ترس خود غلبه کنید. از نظر من، انجام ندادن کارهایی که شما را می ترساند، فقط احتمال رشد ترس شما را افزایش می‌دهد و به طور حتم، هر تصمیمی را که میگیرید، تصاحب می کند. هر روز یک کار انجام بدهید که شما را بترساند؛ این کار میتواند چیز کوچکی باشد. مهم این است که شما کاری انجام بدهید. راحت بودن را رها کنید و ناراحت باشید.

قرار گرفتن در موقعیت های جدید و ناراحت کننده، بخشی منحصربه‌فرد از مغز را تحریک می‌کند که باعث آزاد شدن دوپامین (ماده شیمیایی خوشحال‌کننده طبیعت) میشود. در اینجا ذهن دمنده وجود دارد. آن منطقه منحصربه‌فرد از مغز فقط هنگامی فعال می شود که چیز های کاملاً جدیدی را ببینید یا تجربه کنید. وقتی با خودتان قرار می‌گذارید که هر روز کاری انجام بدهید که شما را بترساند، ترس شما محو میشود و شجاعت شما افزایش می یابد. به این فکر کنید… وقتی با ترس خود روبرو میشوید، چگونه می توانید دوباره از آنها بترسید؟ به زودی اعتمادبه‌نفس شما بالا میرود.


در نهایت

 

دفعه بعدی که احساس ترس می کنید، یک یا چند استراتژی بالا را دنبال کنید. رابطه خود را با ترس تغییر بدهید. به جای این که بگذارید شما را سرنگون کند، از آن به عنوان انگیزه رشد و دستیابی به اهداف بیشتر استفاده کنید. به محض اینکه فهمیدید ترس، واقعی نیست، موانعی که به نظر می رسد سر راه شما قرار دارند، برداشته می شوند و احساس قدرت می کنید. پتانسیل شما در زندگی فقط توسط یک عامل محدود می شود و آن عامل هم شما هستید. آیا شما آماده تبدیل ترس به عمل هستید؟

این مطلب از مقاله زیر ترجمه شده است.

https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/3-simple-steps-to-overcome-fear.html
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ارش

    ترس خیلی جلوی موفقیت رو میگیره