راز خوشبختی چیه؟ دریک جمله: خیلی زیاد تلاش نکنید!

وقتی کسی به شما می گوید: فقط خوشبخت باش آیا این کار برای شما عمل می کند؟

 

اغلب اوقات، احساس خوشبختی، بسیار دور از دسترس و حتی غیر قابل دسترس است.

 

ابزاری وجود دارد که می توانیم با آن به شادی واقعی و پایدار برسیم. چرا از بین این همه احساس، روی خوشبختی تمرکز می کنیم؟

 

تا به حال فکر کردید که چرا به ما هر روز می‌گویند که سخت تلاش کن تا به لحظه اوج خوشبختی برسی؟ اما وقتی آن لحظه شادی تمام میشود و یا در آن روز به آن نمی‌رسیم، احساس شکست به ما دست می دهد. در نتیجه فکر می کنیم کاری را اشتباه انجام داده ایم ؟

 


این نکته را به یاد بسپارید که در تنظیمات کارخانه ما زیاد شکست خوردن برنامه‌ریزی شده است.


 

مهم است که ما بدانیم که احساس شادی مانند سایر احساسات مثل: اضطراب و عصبانیت، احساسی زودگذر است. این به این معنی است که قرار نیست ما در هر لحظه از زندگی مان شاد باشیم، در واقع حفظ احساس خوشبختی در تمام مدت برای ما طبیعی نیست.

 

 

هر یک از احساسات ما هر قدرهم ناراحت کننده باشند، در حال کمک کردن به ما هستند. چرا؟ چون کمک میکنند به حالت تعادل خود برگردیم. این یک مهارت مهم و ضروری است که تک تک این احساسات را بشناسیم. همچنین باید بفهمیم که این احساس قصد دارد به ما چه چیزی را بگوید.

 

هریک از ما می توانیم مهارت یک زندگی بهتر و مثبت‌تر را در خود ایجاد و پرورش بدهیم. چیزی به اسم احساس بد وجود ندارد.  چیزهایی که احساس میکنیم، به چیزی در زندگی اشاره می‌کنند که نیاز به توجه دارد، چیزی که می‌تواند راه رسیدن به خوشبختی را مسدود کند.

 

احساسات شما تصادفی نیستند، بلکه آنها پیام رسان هستند بگذارید با شما صحبت کنند و به شما بگویند که واقعاً چه نیاز دارید.

 

چطور خوشبختی را احساس کنیم؟

 

شما به جای اینکه به خود بگویید: عصبانی نشو، گریه نکن ،دیگر مظطرب نشو ، باید مکث کرده و تایید کنید که من الان این احساس را دارم.

 

نفس عمیق بکشید و از خود بپرسید که چه احساسی دارید و چرا؟

 

مکث کنید و ببینید که چه عواملی احساسات شما را تحریک می کنند؟

 

موقعیت‌های خاص، فقط دستورالعملی است برای ایجاد یک احساسی خاص در ما

 

اگر می‌خواهید کاری برای مدیریت احساس خود بکنید، آن کار این خواهد بود که هنگام داشتن احساس بد، قلم به دست بگیرید و بنویسید که ناراحت هستید و فکر می‌کنید چه عواملی باعث به وجود آمدن این ناراحتی در شما شده است.

 

و نکته آخر هم اینکه ما همیشه نمی توانیم احساسات خود را کنترل کنیم، اما همیشه می‌توانیم تصمیم بگیریم که چگونه در برابر آنها واکنش نشان بدهیم .

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.